ŞCOALA GENERALĂ - ORBÁN BALÁZS - ÁLTALÁNOS ISKOLA

SCOALA_GENERALA_ORBAN_BALAZS_ALTALANOS_ISKOLA_-_KOVASZNA_-_COVASNA_01.JPGSCOALA_GENERALA_ORBAN_BALAZS_ALTALANOS_ISKOLA_-_KOVASZNA_-_COVASNA_02.JPGSCOALA_GENERALA_ORBAN_BALAZS_ALTALANOS_ISKOLA_-_KOVASZNA_-_COVASNA_03.JPGSCOALA_GENERALA_ORBAN_BALAZS_ALTALANOS_ISKOLA_-_KOVASZNA_-_COVASNA_04.JPGSCOALA_GENERALA_ORBAN_BALAZS_ALTALANOS_ISKOLA_-_KOVASZNA_-_COVASNA_05.JPGSCOALA_GENERALA_ORBAN_BALAZS_ALTALANOS_ISKOLA_-_KOVASZNA_-_COVASNA_06.JPGSCOALA_GENERALA_ORBAN_BALAZS_ALTALANOS_ISKOLA_-_KOVASZNA_-_COVASNA_07.JPGSCOALA_GENERALA_ORBAN_BALAZS_ALTALANOS_ISKOLA_-_KOVASZNA_-_COVASNA_08.JPGSCOALA_GENERALA_ORBAN_BALAZS_ALTALANOS_ISKOLA_-_KOVASZNA_-_COVASNA_09.JPGSCOALA_GENERALA_ORBAN_BALAZS_ALTALANOS_ISKOLA_-_KOVASZNA_-_COVASNA_10.JPGSCOALA_GENERALA_ORBAN_BALAZS_ALTALANOS_ISKOLA_-_KOVASZNA_-_COVASNA_11.JPGSCOALA_GENERALA_ORBAN_BALAZS_ALTALANOS_ISKOLA_-_KOVASZNA_-_COVASNA_12.JPGSCOALA_GENERALA_ORBAN_BALAZS_ALTALANOS_ISKOLA_-_KOVASZNA_-_COVASNA_13.JPGSCOALA_GENERALA_ORBAN_BALAZS_ALTALANOS_ISKOLA_-_KOVASZNA_-_COVASNA_14.JPGSCOALA_GENERALA_ORBAN_BALAZS_ALTALANOS_ISKOLA_-_KOVASZNA_-_COVASNA_15.JPG

 

 Kriza János mesemondó verseny 2017

KRIZA_JANOS_2017_1.jpgKRIZA_JANOS_2017_2.jpgKRIZA_JANOS_2017_3.jpgKRIZA_JANOS_2017_4.jpg

 

A Kriza János Mesemondó Verseny körzeti szakaszát Kovásznán tartottuk  2017. október 16-án. A közel 100 résztvevő közül a következő tanulók részesültek jutalomban.

          Előkészítő osztály

I.díj:   Fülöp Áron   O.B

II.díj: Fazakas Dorka   O.C

          Bagoly Anna     O.B

          Nădejde Benke Alpár  O.C

          Hegyeli Péter   O.B

III.díj: Gyárfás Beáta   O.B

          Boros István Róbert – Páva

Dicséret: Miklós Ákos – Zágon

          Deák Ábel László – Zágon

          Tankó Emma    O.C

I.osztály

I.díj:   Pătrânjel Viktória  I.C

II.díj: Gyerő Gerda  I.B

          Tóth Vivien   I.C

III.díj:Vajna Tamás   I.C

          Mikola Zsanett  I.B

          Pătrânjel Viktor  I.C

          Salamon Csanád  I.B

Dicséret: Péter Vanda – Zabola

           Pászka Gergő   I.C

          Fábián Lia Henrietta   I.C

          Péter Panna    I.C

         

II.osztály

I.díj:   Ambrus Ajna   II.B

II.díj: Bertelen Bence  II.C

          Czilli Samu    II.B

          Szabó Zoltán  II.B

          Fülöp Zsolna  II.C

          Princz Koppány  II.C

          Somodi Balázs  II.C

          Hegyi Hanga  II.C

III.díj:Orbán Ágnes   II.C

          Gál Blanka   II.C

          Soós-Benke Helga    II.B

          Veres György Máté – Zágon

Dicséret:Német Dávid   II.C

          Sinka Eszter   II.C

          Gál Bíborka  - Zabola

          Karácsony Attila  II.B

          Török Zsanett – Zágon

          Szőcs Henrietta    II.B

           Miklós Ágota – Zágon

III.osztály

I.díj:  Becsek Nagy Attila   III.B

II.díj: Szabó Renáta    III.C

          Neagoie Szabolcs  - Kommandó

III.díj:Moldovai Kitti   III.C

          Szigyártó Izabella – Zabola

          Benedek Dorka  - Zabola

Dicséret:  Szász Csilla Anita – Zabola

          Kaján Helga Barbara  III.B

IV.osztály

I.díj:    Dezső Tündér Ilona – Zágon

II.díj:   Kerekes Károly Kevin   IV.C

 III.díj:Jakocs János Tihamér  IV.C

          Bartha Boróka  IV.C

          Jánó Blanka  - Zágon

          Hengán Adrienn  IV. C

Dicséret: Tompa Eliza Izabella   IV.C

          Csoma Panna  IV.B

          Sidó Hanna   IV.C

          Soarvaş Alexandra Bianca – Zágon

          Timpău Diana Maria  - Zágon

          Csutak Friderika - Zabola

 

Gratulálunk a versenyzőknek és a nyerteseknek egyaránt.

          Az első díjasok részt vettek október 20-án a verseny megyei szakaszán is, ahol a kovetkező eredményeket érték el:

Fülöp Áron   O.B - II díj

Pătrânjel Viktória  I.C - I.díj

Ambrus Ajna   II.B - I.díj

Becsek Nagy Attila   III.B - dicséret

Kerekes Károly Kevin   IV.C – II díj

A két első díjas tanuló részt vesz a verseny országos szakaszán.

Sok sikert kívánunk !


 

Napsugár gyermekirodalmi folyóirat felhívására az Orbán Balázs Iskola tanulói és pedagógusai közös énekkel köszöntötték kedvenc folyóiratuk 60. születésnapját 2017.január 30-án déli 12 órakor. Szabó-Sebők Enikő tanítónő az esemény jelentőségét hangsúlyozta, majd Thiesz Katalin tanítónő vezetésével elhangzott a Napsugár ország olvasóit dalban egyesítő Napsugár köszöntő.
               Isten éltessen sokáig kedves Napsugár!
 
NAPSUGAR_NAPJA_2017_1.jpgNAPSUGAR_NAPJA_2017_2.jpgNAPSUGAR_NAPJA_2017_3.jpg

 

 

 

 


Kriza János mesemondó verseny 2016

Október 13-án a Kőrösi Csoma Sándor Líceum alsó tagozatán a magyar népmese ünnepét tartottuk. Délelőtt bejártuk Meseországot: királyokkal, királylányokkal, hercegekkel, manókkal, sárkánnyal, szegény legénnyel, okos leánnyal és még sorolhatnám, hogy kikkel találkoztunk. Minden osztály  kiállta a három próbát meseolvasással, mesehallgatással, meseillusztrációk készítésével és különböző kézműves foglalkozásokkal .

A második részben megtartottuk a Kriza János mesemondó verseny körzeti szakaszát. 105 gyerek mondott mesét. A kovásznai gyerekek összemérték  tudásukat, tehetségüket  a környező települések gyerekeivel, osztályok szerint.

Nyerteseink:

Előkészítő osztály

I.díj:          Pătrânjel Viktória  O.C

II.díj:        Gyerő Gerda   O.B

III.díj:       Hegyeli Bendegúz  O.B

                  Péter Panna     O.C    

Dicséret:   Fábián Lia Henrietta  O.C

                   Vajna Tamás  O.C

                  Szentgyörgyi Péter    O.C

 

I.osztály

I.díj:       Veres György Máté  - Zágon

II.díj:      Tánczos Bence   I.C

                Princz Koppány Lőrinc    I.C

III.díj:    Ambrus Ajna     I.B

                Somodi Balázs   I.C

                Orbán Ágnes    I.C

                Bertalan Bence    I.C

                Fülöp Zsolna    I.C

                Miklós Ágota – Zágon

Dicséret:Szőcs Henrietta   I.B

                Karácsony Attila   I.B

                Szabó Zoltán   I.B

                Szakács Barbara Noémi  - Zabola

II.osztály

I.díj:        Csoma Dorka II.C

II. díj:      Szabó Renáta    II.C

                 Neagoie Szabolcs – Komandó

                 Szász Csilla Anita – Páva

                 Benedek Dorka – Zabola

III.díj:     Bedő Dalma    II.B

                 Kaján Helga   II.B

                 Szigyártó Izabella – Páva

                 Opra-Béni Koppány  - Komandó

Dicséret: Moldovai Kitti   II.C

                Szász Ferenc    II.C

                Becsek Nagy Attila    II.B

                Molnár Fanni   II.C

III.osztály

I.díj:        Jakocs János Tihamér  III.C

II.díj:       Hengán Adrienn  III.C    

                 Tompa Izabella   III.C

                 Csutak Beáta Friderika – Zabola

III. díj:    Kerekes Károly Kevin   III.C

                 Gábor Anita   III.C

                 Gödri Bíborka – Komandó

Dicséret:  Kelemen Balázs   III.B

                 Bartha Boróka   III.C

                 Csoma Bernadett – Zágon

                 Ţipan Diana Maria – Zágon

IV.osztály

I.díj:        Gyerő József   IV.B

II.díj:      Fülöp Véda   IV.A

                Szilaj Kriszta Viktória – Zágon

III.díj:    Bodor Karina   IV.A

                Kovács Izabella Manuela – Zágon

Dicséret: Tóth Csenge   IV.A

                 Orbán Vilmos   IV.B

                 Jeszenovics Adrienn  IV.A

                 Csutak Róbert Mózes - Zágon

Iskolánkat 4 diák képviselte a október 15.-én a megyei szakaszon Csernátonban.

A Kriza János mesemondó verseny megyei szakaszán elért eredmények:

Pătrânjel Viktória - előkészítő osztály  I. díj

Csoma Dorka - II. osztály  III. díj

Jakocs János Tihamér - III. osztály  II. díj

Gyerő József - IV. osztály  I. díj

Pătrânjel Viktória és Gyerő József A Kriza János mesemondó verseny országos szakaszán fogják képviselni az iskolánkat.

Mindenkinek gratulálunk és további eredményes szereplést kívánunk!